1

PLS: Zlatibor posustaje, Javor u seriji, Bačka preskočila Inđiju

Objavljeno: 27.02.19 u 16:59

U mečevima 23. kola Prve lige Srbije Javor je napravio veliki korak ka povratku u Superligu, na dobrom putu je i Bačka Topola, Inđija i Zlatibor posustaju.

Radnički iz Kragujevca je u Priboju, gde je Zlatibor odigrao svoje poslednje dve utakmice zbog vremenskih uslova, slavio sa 3:1 timu iz Čajetine naneo drugi vezani poraz kojim su pali na četvrto mesto na tabeli.

Poveli su Kragujevčani u 2. minutu preko Đorđa Maksimovića nakon sjajnog pasa u prostor. Usledila je serija napada domaćeg sastava, ali promene rezultata nije bilo kada je Zlatibor u pitanju. Ali jeste na kontu Radničkog. Lepim udarcem Mila Vujasina Kragujevčani su stigli do 2:0 i tako napravili veliki korak ka trijumfu.

Nisu uspevali da priprete domaći do kraja prvog dela, a početkom drugog izgledalo je da su spremni da krenu makar po bod, ali je nade „isekao“ Maksimović u 51. minutu svojim drugim golom.

Do kraja je Milan Milanović smanjio na 3:1.

Javor je sa ubedljivih 4:0 savladao Borac i učvrstio se na prvom mestu na tabeli sa 49 bodova, četiri više od Inđije koja je poražena od OFK Bečeja sa 1:0 na trećoj poziciji, dok drugo mesto zauzima TSC iz Bačke Topole koji je slavio nad Trajalom 2:0.