PRIMERA: Betis hita ka Evropi, Hoakin prkosi godinama

Objavljeno: 24.02.19 u 20:41

Betis je na gostovanju rezultatom 2:0 porazio Valjadolid.

Pitanje pobednika otklonio je iskusni kapiten zeleno-belih u finišu utakmice.

Betis je oba gola postizao u završnim fazama poluvremena. Pogotovo prvi, koji se desio u 48. minutu prvog dela igre. Nakon dosta prilika, ‘bunarenje’ ka golu Valjadolida i lopta pravo na Fedala koji ju je vratio glavom ka središnjem delu kaznenog prostora rivala, a Mandi se bacio i u padu šutnuo preko glave. Veoma efektan pogodak za vođstvo.

Imao je i Valjadolid svoje prilike, međutim u oba navrata kada su udarci igrača domaćeg tima išli u okvir gola Betisa, Lopez je izlazio kao bolji.

Za kraj, fenomenalan trk Kanalesa po desnoj strani, lako je pretrčao čuvare i dodao do Hoakina koji je iz neposredne blizine matirao Masipa. Veoma loša reakcija štopera Kika koji je praktično nemo posmatrao loptu koja je išla do Hoakina, iako je prošla tik pored njega.

Nešto ranije je u jednom od derbija ovog kola Atletiko Madrid sa 2:0 savladao Viljareal. Novim golom Alvara Morate je Atletiko došao do prednosti, na asistenciju Filipe Luisa. Na dva minuta do kraja je Saul Nigez postavio konačan ishod.