0

BUNDESLIGA: ‘Milioneri’ stali na put sjajnoj seriji ‘apotekara’ (VIDEO)

Objavljeno: 24.02.19 u 19:55

U derbiju 23. kola Bundeslige Borusija je na svom stadionu savladala Bajer iz Leverkuzen 3:2 (2:1) i sačuvala je lidersku poziciju.

Ne blistaju u poslednje vreme ‘milioneri’, ali su uspeli da stanu na put zahuktalim ‘apotekarima’ koji su jurili petu pobedu u nizu. Bio je to sjajan meč pun prilika o čemu svedoči i pet postignutih golova.

Borusija iz Dortmunda je povela u 30. minutu kada je Sančo izveo korner sa leve strane, lopta je pala u peterac, a Zagadu je poslao u mrežu 1:0.

Bajer je do izjednačenja stigao sedam minuta kasnije, sjajan dupli pas odigrali su Haverc i Voland, a nemački reprezentativac pogodio je za 1:1.

Radost gostiju trajala je svega minut, Dailo je sjajno centrirao, a Sančo je loptu na drugoj stativi uhvatio na volej za 2:1.

Borusija je do nedostižne prednosti stigla u 60. minutu kada je posle centaršuta sa desne strane lopta stigla do Gecea na ivici kaznenog prostora, a ovaj pogodio za 3:1.

Leverkuzen je do kraja utakmice uspeo samo da manji minus i golom Taha ublaži poraz na 3:2. Pre toga je Borusija postigla još jedan gol, ali je posle pregleda VAR snimka sudija Dingert poništio taj pogodak.

Borusija je ostala na prvom mestu sa 54 osvojena boda, tri više od pratioca Bajerna, dok je Bajer sada šesti sa bodom manje od mesta koja vode u Evropu.