0

SERIJA A: Džeko brži od sudija, Roma u 95. minutu srušila Frosinone (VIDEO)

Objavljeno: 23.02.19 u 22:47

U 25. kolu Serije A Roma je kao gost uz dosta muke savladala Frosinone 3:2 (2:1) golom Džeka u dubokoj nadoknadi vremena.

‘Vučica’ se ponovo igrala sa živcima svojih navijača. Da nije bilo čudotvorca De Rosija i spretnog Džeka radovao bi se večeras Frosinone, ali Milan i Lacio, ovako…

Već u 5. minutu je N’Zonzi pogrešio u predaji lopte, Ćiano je šutirao sa distance, a posle očajne intervencije golmana Olsena lopta je završila u mreži za vođstvo domaćina 1:0. Isti igrač je u 11. minutu mogao da duplira prednost svog tima, ali je lopta zamalo otišla preko prečke.

Roma je prvi put zapretila 14. minutu kada je El Šaravi šutirao, a Sportielo odbranio. Gosti su do izjednačenja stigli u 30. minutu, posle centaršuta Pelegrinija vetar je odmogao odbrani Frosinonea, lopta je srećno stigla do Džeka, a ovaj je pogodio – 1:1. Blickrig je ulsedio minut kasnije kada je El Šaravi šutirao, lopta je stigla do Pelegrinija na drugoj stativi, a ovaj je smestio u mrežu 1:2.

U 80. minutu usledio je veliki šok, domaćin je povukao kontranapad, Ćiano je mogao da šutira na gol, navukao je tri defanzivca ‘vučice’, a onda se odlučio na inteligentan pas na stranu, a Pinamontiju nije ostalo ništa drugo no da poravna rezultat na 2:2.

Kada su svi pomislili da će autsajder osvojiti vredan bod, De Rosi je u dubokoj nadoknadi vremena, u 95. minutu, sjajno upsolio El Šaravija, ovaj ubacio u peterac, a Džeko butinom pogodio za pobedu Rome 3:2.