0

BUNDESLIGA: Nastasićev Šalke demoliran u Majncu, Herta minimalcem poražena u Minhenu

Objavljeno: 23.02.19 u 17:19

Od svih poraženih timova najteže je bilo Augzburgu.

Čak 12 golova viđeno je na četiri utakmice u terminu od 15.30 časova nemačkog šampionata.

Pitanje pobednika na meču između Frajburga i Augzburga bilo je rešeno u prvih 45 minuta. Sa dva gola Petersena i Grifa domaća ekipa stigla je do kapitalne prednosti. Oni su do kraja meča postigli još dva pogotka, a Kedira je u 52. minutu postigao počasni pogodak za goste. Ekipi Bajerna jedan gol na domaćem terenu bio je dovoljan da savlada Hertu našeg Marka Grujića. Tokom čitave utakmice oni su kontrolisali dešavanja na terenu, a Havi Martinez je nakon asistencije Džejmsa Rodrigeza postigao gol vredan tri boda.

Na iznenađenje publike u Menhengladbahu, Borusija je poražena sa 3:0 od Volfsburga. Gerhart je krajem prvog dela doneo vođstvo Vukovima, da bi do kraja trijumf ‘overio’ Mehmedi sa još dva gola u mreži domaćeg tima. Ekipa Šalke poražena je od Majnca rezultatom 3:0, a svih 90 minuta na terenu je proveo Matija Nastasić. Onisivo donosi vođstvo domaćoj ekipi u 19. minutu, da bi konačan rezultat u drugom poluvremenu postavili Mateta i ponovo Onisivo.

Do kraja današnjeg programa ostaje da se odigra i utakmica između Fortune iz Dizeldorfa i Nirnberga.