0

LIGA EVROPE: Luka Jović pogurao Ajntraht ka narednoj rundi, sigurni Arsenal i Napoli (VIDEO)

Objavljeno: 21.02.19 u 21:20

Liga Evrope donela nam je pravu goleadu i veliki broj zanimljivih mečeva u predvečernjem terminu, ako se po jutru dan poznaje večeras nas očekuju odlični mečevi.

Luka Jović pogurao je Ajntraht ka novoj pobedi i plasmanu u naredno kolo, a ujedno je postigao i dvadeseti gol za Ajntraht.

Ajtnraht – Šahtjor 4:1

Fudbaleri Ajntrahta uspeli su da u revanšu dođu do potpunog preokreta i slave na  domaćem terenu protiv Šahtjora. Prvi gol delo je sjajnog Luke Jovića koji je postigao dvadeseti gol u sezoni. Ajntraht je u meču slavio sa 4:1, a naš napadač načeo je mrežu Ukrajinaca. Sebastijan Ale uvećao je prednost domaćina, a upisao se još jednom u strelce iz kaznenog udarca u 80 minutu. Ante Rebić postigao je četvrti pogodak za Ajntraht a Žunior Morais postigao je počasnin pogodak za Šahtjor u 63. minutu.

Valensija – Celtik 1:0

Dosta tvrda utakmica na početku propisno su se ispromašivali i jedni i drugi, a sve nade Celtika da može do iznenađenja raspršio je Džeremi Toljan dobivši drugi žuti u 37. minutu. Pareho je centrirao u 70. minutu pronašao je Vasa, a on glavom spustio Kevinu Gameiru za 1:0.

Napoli – Cirih 2:0

Ispromašivali su se propisno Napolitanci u prvih dvadeset minuta. Uspeli su domaći da probiju odbranu u 42. minutu nakon prelepe asistencije Kalidu Kulibalija koji je pronašao usamljenog Simone Verdija, a on sjajno plasiranim udarcem po zemlji savladao golmana gostiju. Nakon odlične akcije koja je potekla sa polovine Napolija lopta dolazi do Dris Metrensa, a on je brže bolje poslao loptu do Adama Unasa, a on iz srca šesnaesterca postavio konačan rezultat 2:0.

Arsenal – Bate 3:0

Nakon četiri minuta igre Arsenal je došao do gola. Usledio je centaršut Obemajanga po desnoj strani, a Prilepin Volkov nespretno je reagovao i savladao svog golmana. U 39, minutu nakon kornera najviši u skoku bio je Škodran Mustafi, a njegov gol pogurao je Arsenal ka plasmanu u narednu rundu. Prekidi su bili tajno oružje Topdžija još jednom u 59 minutu. Nakon kornera skoro preslikanom akcijom Sokratis Papastapopulos je bio najviši u skoku za konačnih 3:0.

Dinamo Zagreb – Viktorija Plzen  3:0

Zagrepčani su poveli nakon školske akcije, Petković je poslao loptu u srce šesnaesterca, jedan od igrača Dinama ju je propustio kroz noge, a Orsić je doneo vođstvo domaćem timu. Dilaver je nakon centaršuta glavom savladao golmana gostiju za 2:0, igrao se 34. minut, a konačan rezultat postavio je Petković u 73.

LIGA EVROPE – 1/16 FINALA (REVANŠ MEČEVI)