0

SERIJA A: Kolarov golom poveo Romu ka novom trijumfu (VIDEO)

Objavljeno: 18.02.19 u 22:28

Fudbaleri Rome trijumfom nad Bolonjom od 2:1 (0:0) su zatvorili 24. kolo italijanske Serije A.

Teškom mukom Roma je ipak nastavila da pobeđuje u italijanskom šampionatu, a ove večeri na ‘Olimpiku’ Bolonja se prikazala kao vrlo neugodan i tvrd rival.

U prvih 45 minuta ‘vučica’ nije uspevala da ‘ujede’ goste koji su se u Rimu uglavnom branili, ali je bravu ‘otključa0’ srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov.

U 54. minutu je dosuđen penal za Romu posle prekršaja nad El Šaravijem u kaznenom prostoru Bolonje, a kapiten srpske reprezentacije je bio siguran izvođač najstrože kazne.

Pobedu je potvrdio Federiko Facio u 73. minutu, kada je posle kornera sa leve strane, Danijele De Rosi loptu prebacio sa prve na drugu stativu, a tamo poluvolej uhvatio štoper Rome i poslao ga u mrežu rivala za 2:0.

Sve što je Bolonja do kraja uspela jeste utešni pogodak Nikole Sansonea u 84. minutu, ali do kraja nije u potpunosti uspela da se vrati u meč.