0

FOTO screenshot

PRIMERA: Bilbao sprečio Ueskin ‘het-trik’, Garsija iz penala doneo trijumf Baskijcima

Objavljeno: 18.02.19 u 22:48

U poslednjem meču 24. kola španske Primere, Atletik Bilbao je odneo pobedu sa gostovanja Ueski rezultatom 1:0 (1:0).

Ueska je kao ubedljivo poslednjeplasirani tim Primere uspela da u prethodna dva kola veže dva trijumfa (Valjadolid 4:0 i Đirona 2:0), ali večeras na svom terenu nije uspela da ‘kompletira het-trik’.

Atletik Bilbao je uspeo da odnese sva tri boda sa ‘El Alkoraza’ i to pogotkom sa ‘bele tačke’ već u 19. minutu utakmice. Tada je siguran izvođač najstrože kazne bio iskusni Raul Garsija i time su Baskijci stigli do, ispostavilo se, ključne prednosti.

U nastavku je ekipa Ueske potpuno preuzela dominaciju u posedu i kontroli igre, čak i stvorili dve ili tri kolosalne šanse, ali im je nedostajala koncentracija u samoj završnici tih akcija i rezultat se više nije menjao.

Ueska je ostala poslednja na tabeli sa pet bodova manje u odnosu na prve timove iznad sebe, Viljareal i Rajo Valjekano, dok je Atletik Bilbao sada na 11. poziciji sa 30 osvojenih bodova.