0

SERIJA A: Napoli bez municije protiv ‘bikova’, Inter vezao drugu pobedu (VIDEO)

Objavljeno: 17.02.19 u 22:35

Napoli sve više posustaje u trci za Juventusom, tim Karla Anćelotija odigrao je večeras u 24. kolu samo 0:0 protiv Torina.

Štucaće večeras Milik i Insinje, jer su njih dvojica jedini krivci što golman Torina Sirigu nije vadio nijednu loptu iz mreže, te će ih navijači pominjati. Prvu šansu za četu Karla Anćelotija imao je Milik u 15. minutu kada je šutirao sa sedam metara, ali pored gola. Samo pet minuta kasnije Poljak je imao novu šansu, ali je sada Sirigu sprečio loptu da uđe u gol.

Posle serije šansi za Milika red je došao na Insinjea. Italijan je u 21. minutu dobro šutirao, ali je Sirigu ponovo bio na mestu. Pet minuta kasnije slična situacija, malo bliža golu, tukao je Insinje, ali je Sirigu bio sjajan. Milik je ponovo zapretio u 33. minutu, a za razliku od saigrača iz napada on je bio neprecizan.

Dvojac napadača Napolija je nastavio sa promašajima u drugom poluvremenu. U 62. minutu je Sirigu skinuo čist ‘zicer’ Miliku, poslednju priliku imao je Insinje, ali je novom intervencijom Sirigu zasluženo dobio priznanje igrača utakmice.

Inter je na stadionu ‘Đuzepe Meaca’ savladao Sampdoriju sa 2:1, a ceo meč rešen je za pet minuta u periodu od 73. do 78. minuta. Naime, ‘neroazuri’ su poveli golom Ambrosija u 73.minutu, da bi samo tri minuta kasnije Gabiadini uz dosta sreće došao do lopte i poravnao na 1:1. Pobedu Interu doneo je Naingolan u svom stilu šutem van 16 metara. Inter je bio bolji tokom celog meča i pravo je čudo da ranije Martinez nije plavo-crne doveo do vođstva. Ni na ovom meču na terenu nije bilo Ikardija.