0

BUDNESLIGA: Klasa je večna – Klaudio Pizaro iz ‘slobodnjaka’ srušio snove Kaluu i Herti i ušao u istoriju (VIDEO)

Objavljeno: 16.02.19 u 20:40

Četrdesetogodišnji napadač uspeo je da donese bod timu iz Bremena.

Herta je na ‘Olimpijskom stadionu’ u Berlinu dočekala Verder, a meč je okončan bez pobednika, 1:1.

Do vođstva plavo-beli dolaze u 25. minutu igre, kada je Marko Grujić osvojio loptu na svojoj polovini. Nakon toga je nekadašnji Zvezdin vezista prosledio saigračima koji su ‘povukli’ kontru, a na pas kroz sredinu Salomona Kalua gol je postigao Zelke. Mogli su domaći do kraja prvog dela da dupliraju prednost, ali je neprecizan bio Duda.

U drugom poluvremenu gosti su imali posed i želju da dođu do gola, ali nikako im nije polazilo za rukom da ozbiljnije zaprete. Najbliži golu bio je u 83. minutu Kruze, ali je njegov udarac bio izblokiran. Nakon toga atmosfera je na terenu bilo nešto ‘vrelija’, Grujić je ušao u skuob sa Kruzeom, a nekoliko minuta nakon toga došlo je do novog ‘koškanja’ između igrača dva tima.

Nakon svega delovalo je da će sva tri boda ostati u Berlinu, ali onda na scenu stupa četrdesetogodišnji napadač. U poslednjim momentima meča gosti dolaze do slobodnog udarca na nešto manje od 20 metara, a veteran je poslao loptu kroz živi zid pravo u mrežu. Ovim golom on je postao najstariji strelac u istoriji lige sa 40 godina, četiri meseca i 13 dana.

Na današnjoj utakmici Marko Grujić je proveo svih 90 minuta na terenu, dok je treći uzastopni meč Miloš Veljković presedeo na klupi za rezerve.