0

LIGA EVROPE: Jović asistirao, Kostić pogodio, Ajntraht propustio veliku šansu (VIDEO)

Objavljeno: 14.02.19 u 23:04

Odigrani su i prvi mečevi šesnaestine finala Lige Evrope koji su počeli u 21 čas. Filip Kostić i Luka Jović nezadovoljni čekaju revanš.

Ajntraht iz Frankfurta je pravi hit što u Evropi, što u Srbiji, pa svi sa nestrpljenjem prate dešavanja u ovoj ekipi, ali tim iz Bundeslige nije pružio partiju kakvu su navijači od njega očekivali u prvom od dva susreta protiv Šahtjora.

Ajntraht je do prednosti u Ukrajini stigao preko Hinteregera u sedmom minutu, da bi tri minuta kasnije Marlos poravnao na 1:1 sa penala. Minut kasnije, Stepanenko je dobio drugi žuti karton i saigrače ostavio da narednih 80 minuta igraju sa igračem manje.

Ajntraht nije uspevao da u prvom poluvremenu to pretvori u gol, ali jeste početkom drugog, kada je Jović sjajno pronašao Kostića, a on zatresao mrežu za 2:1.

No, umesto laganog privođenja meča kraju, dopustili su Taisonu da u 67. minutu poravna na 2:2 i tako donese Šahtjoru nadu da može do iznenađenja u Nemačkoj, dok je na timu iz Frankfurta da pokuša da pronađe razloge iz kojih nije uspeo da bar još najmanje jednom zatrese mrežu brojčano slabijeg rivala.

Dinamo iz Zagreba izgubio je u Plzenju od Viktorije, uprkos vođstvu golom Danija Olma posle prvih 45 minuta. U drugom delu Ludek Pernica je prvo u 54. minutu doneo izjednačenje, a zatim je u 83. kompletirao preokret za važnu pobedu svoje ekipe.

U ostalim mečevima, Briž je bio bolji od Salcburga sa 2:1, Čelsi je istim rezultatom savladao Malme, Napoli je Cirihu dao gol više, a pobede su zabeležili i Valensija nad Seltikom, odnosno Viljareal nad Sportingom.

Ren – Betis 3:3 (3:1)
/Unu 2, Garsija 10. autogol, Ben Arfa 45+3. penal – Lo Selso 32, Sidnej 62, Lainez 90/

Rapid – Inter 0:1 (0:1)