0

PREMIJERLIGA: Mančester Siti demolirao Čelzi, novi het-trik Aguera (VIDEO)

Objavljeno: 10.02.19 u 07:16

Gradski stadion u Mančesteru bio je svedok odličnog duela u kome je Siti ponizio ekipu Čelzija.

Fudbaleri Mančester Sitija vratili su se na prvu poziciju nakon ubedljive pobede nad Čelzijem. Noćna mora za Plavce i Maurisija Sarija počela je u četvrtom minutu, a  u narednih 20, golman Čelzija Kepa Arizabalaga kapitulirao je još četiri puta. Utakmicu će pored toga obeležiti odlični Serhio Aguero koji je još jednom uspeo da postigne het-trik, ali i uđe u istoriju kao najbolji strelac Mančester Sitija u istoriji.

Prvi gol pao je već u četvrtom minutu. Nakon jednog prekida Bernardo Silva je utrčao iza leđa odbrane, iskoristio nepažnju, namestio se na centaršut po zemlji, lopta je prošla kroz šumu nogu, do usamljenog Sterlinga, koji je doneo domaćem timu prvi gol.

Samo 11 minuta kasnije, Aguero je dobio loptu, uspeo da se zagradi i uputi snažan projektil van šesnaesterca, za 2:0, u 18. minutu totalni krah plavaca, fudbaler Sitija pokušao je da pronađe Aguera, a ispred njega je reagovao David Luiz, koji je poslao loptu van kaznenog prostora, a nesmotreniBarkli je glavom vratio loptu do Aguera, a on se našao iza leđa odbrane i bilo je teže promašiti nego povećati na 3:0. Da to ne bude sve, pobrinuo se Ilkaj Gundogan golom u 25. minutu. Aguero je pokušao sam, odbrana uspela da reaguje, lopta je došla do Gundogana, koji je postigao četvrti gol u prvom poluvremenu.

Sesar Aspilikueta je u 54. minutu pokušao da zaustavi Sterlinga, a sa bele tačke ponovo se u strelce upisao Serhio Aguero, svojim trećim golom na meču, a 161 u dresu Sitija. Fudbaler koji je počeo, uspeo je i da završi agoniju Čelzija. Nakon odlične akcije Sitija, centaršut sa leve strane pronalazi Sterlinga usamljenog u petercu, on je bez smetnji povećao na 6:0.