0

PREMIJER LIGA: Totenhem preživeo nalete i promašaje Lestera

Objavljeno: 10.02.19 u 16:34

Fudbaleri Totenhema savladali su Lester na ‘Vembliju’ rezultatom 3:1 (1:0).

Totenhem sebi nije smeo da dozvoli kiks protiv ‘lisica’, iako su još uvek bez povređenog Harija Kejna. I uspeli su u tome, te su ostali u trci za titulom, a i mirno dočekuju prvi meč osmine finala Lige šampiona protiv Borusije iz Dortmunda.

‘Pevci’ su poveli u 33. minutu kada je Dejmison Sančez iskoristio odličan centaršut sa desne strane i slobodan prostor pretvorio u gol za 1:0.

Nakon 15 minuta igre u nastavku Lester je dobio jedanaesterac, a baš u tom momentu je Džejmi Vardi ušao u igru i – odmah dobio loptu u ruke. Stavio ju je na ‘belu tačku’ i – promašio! Tačnije, Ugo Ljoris mu je maestralno odbranio ne preterano precizan udarac.

Kazna je stigla u 63. minutu, kada je prednost domaćih duplirao Kristijan Eriksen. Lester se nije predavao i napadao je u naletima. I u 76. minutu je Vardi uspeo da se iskupi za promašen penal. Zatresao je mrežu i uneo pravu neizvesnost u završnicu.

Međutim, Lester je napadao, ali nije uspevao da potpuno poravna rezultat. I iz toga se rodila kontra u prvom minutu nadoknade kada je Son gotovo 60 metara potpuno sam vukao loptu i uspeo da smogne snage te završi trk golom za krajnjih 3:1.