0

BUNDESLIGA: Verder za pola sata rešio pitanje pobednika

Objavljeno: 10.02.19 u 18:00

Fudbaleri Verdera bili su više nego ubedljivi u utakmici 21. kola Bundeslige protiv Augzburga.
Verder je odlično otvorio meč i pre nego što su se svi navijači smestili došao do vođstva, koje je dodatno poljuljalo fudbalere gostiju. Nakon 30. minuta igre domaći su već vodili sa 3:0 i iskusno priveli meč kraju uz dva gola fudbalera iz Vučitrna Milota Rašice

Nakon samo četiri minuta igre i odlične akcije na sredini terena, Rašica je izašao sam pred golmana Gregora Kobela za 1:0. U 27 minutu Johanes Egeštajn iskoristio je gužvu u šesnaestercu. Nakon prekida po levoj strani, Egeštajn dolazi do odbitka i uvećava vođstvo na 2:0.

Samo minut nakon drugog, tu je i treći. Rašica je dobio loptu sa svoje polovine istrčao do šesnaesterca Augzburga, zalomio jednog odbrambenog igrača, namestio se i odličnim udarcem plasirao loptu iza  leđa čuvara mreže gostiju. Kevin Mouvald u igru je ušao u drugom poluvremenu i odlično je iskoristio datu šansu. Nakon jedne akcije i centaršuta sa desne strane iskoristio je loptu koja je nakon loše reakcije odbrane došla do njega i sa ivice šesnaesterca u 83. minutu postavio konačan rezultat 4:0.