0

BUNDESLIGA: Levandovski odličan, Bajern slavio i zadržao korak sa Borusijom (VIDEO)

Objavljeno: 09.02.19 u 20:51

Fudbaleri Bajerna savladali su ubedljivo ekipu Šalke 04 na Alijanc areni sa 3:1. Bavarci su iskoristili remi Borusije da se vrate u borbu za prvo mesto.

Od prve sekunde meča Bajern je stavio do znanja da pobeda ostaje na Alijanc Areni. U uvodnim minutima Šalke je odolevao, ali je odbrana gostiju poklekla u 11. minutu.

Na dodavanje Rodrigeza. Levandovski je izašao pred golmana Ralfa Farmana, umešao se i Džefri Bruma, o čiju nogu je odbitak u 11. minutu završio u gol Šalkea

Četrnaest minuta trajalo je vođstvo Bavaraca, a onda je nakon lopte upućene sa sredine terena turski reprezentativac Ahmed Kutču poravnao na 1:1. Kutču je večeras odigrao prvi meč u Bundesligi za Šalke

Dva minuta kasnije Robert Levandovski ponovo je vratio vođstvo Bavarcima, a ujedno je postigao osmi gol u nizu u mečevima protiv Šalkea. Nakon greške odbrane lopta je došla do Levandovskog, koji je izbegao ofsajd zamku i doneo prednost Bajernu od 2:1.

Nakon prodora po levoj strani Koman šalje loptu u srce šesnaesterca, Levandovski je pokušao atraktivno ‘makazicama’ ali je njegov udarac bio loš i lopta je došla do Gnabrija, koji je sa peterca savladao Farmana. Nakon remija Borusije, Bavarci su se dodatno približili vodećim Milionerima na tabeli i zadržali nadu o borbi za titulu.