0

SERIJA A: Lacio ‘minimalcem’ do tri boda protiv Empolija

Objavljeno: 07.02.19 u 22:25

Fudbaleri Lacija su došli do nova tri boda trijumfom protiv Empolija u Rimu rezultatom 1:0 (1:0).

Lacio juri Ligu šampiona posle dugo vremena, a prošle sezone mu je za dlaku izmakla, bukvalno u poslednjem kolu. Večerašnjim trijumfom je ponovo ušao u zonu koja vodi u elitno takmičenje, makar dok konkurenti ne odigraju svoje utakmice 23. kola.

Dominacija ‘nebesko plavih’ je bila primetna od početka utakmice, kako u posedu lopte, tako i prilikama pred golom Provedela. I nagrada je stigla u smiraj prvog poluvremena.

Tada je dosuđen jedanaesterac koji je u vođstvo Lacija pretvorio Felipe Kaisedo pogotkom sa 11 metara.

Pokušali su Lacijali da meč završe i pre 90 minuta, ali nisu uspeli da dođu do drugog gola. Empoli je čak imao svoje šanse da se spase na ‘Olimpiku’, ali je meč na kraju završen minimalnim rezultatom u korist domaćina.