0

PREMIJER LIGA: Vest Hem vratio Siti u igru, prednost Liverpula samo tri boda!

Objavljeno: 04.02.19 u 23:06

Liverpulu je svaki meč od izuzetne važnosti za borbu najbolje ekipe Premijer lige u ovoj sezoni, ali ipak nisu uspeli da savladaju Vest Hem, čime su vezali dva kiksa, pa je prednost nad Mančester Sitijem samo tri boda – 1:1.

Poslednji duel 25. kola Premijeršipa bolje je otvorio Vest Hem, imali su nekoliko solidnih napada ali gola nije bilo.

Kazna za promašaje usledila je u 22. minutu, kada je Džejms Milner pronašao Sadio Manea, a on iz nezgodne situacije zatresao mrežu rivala za 1:0. No, pogodak nije trebalo da bude priznat zbog ofsajda u kom se Milner nalazio.

Nisu se domaći igrači predali, a trenutak inspiracije Felipea Andersona iz slobodnog udarca i lep pas za Majkla Antonija, koji je uspeo da pobegne Nabiju Keiti i da loptu pošalje tamo gde niko nije uspeo da je dohvati rezultirali su poravnanjem.

U drugom delu prava rovovska borba, Liverpul je na momente pretio ali nije uspeo da stvori ozbiljnu priliku sve do trećeg minuta nadoknade, kada je Divok Origi, koji je na teren ušao umesto Firmina, istrčao sam ispred golmana „čekićara“, ali srećom nije postigao pogodak za trijumf. Zašto srećom? Zato što bi narednih nekoliko dana čitava Evropa bez dileme brijala o dva pogotka koja su „redsi“ postigli iz očiglednog ofsajda.

Ovako, Origi je šutirao pravo u čuvara mreže domaćeg tima, pa je pravda na neki način zadovoljena. Liverpul ima tri boda više od Sitija i očekuje nas sjajna završnica sezone, dok Vest Hem ima 32 boda i zauzima 12. mesto.