0

SERIA A: Donaruma doneo bod Milanu!

Objavljeno: 03.02.19 u 22:46

Zvižduci za Edina Džeka, odličan golman gostiju i još jedna utakmica bez pobede ekipe Rome zaključili su 22. kolo Serije A.

Na početku utakmice Edin Džeko je imao šansu, odlično je reagovao Đanluiđi Donaruma. Golman Milana odlično je reagovao u nekoliko prilika. Igrao se 26. minut, Lukas Pakueta zagradio se na levoj strani, stvorio priliku za centaršut, odličnu loptu iskoristio je Kšištof Pjatek i glavom poslao loptu iza leđa Samira Handanoviča

Milan je u nastavku poluvremena uspešno odolevao napadima ‘Vučice’, koncentracija odbrane pala je u 46. minutu Rik Karsdorp je centrirao po desnoj strani, Mateo Musakio loše je odreagovao na petercu, lopta se odbila od golmana Milana do Nikolo Zaniola, koji je sa pet metara savladao Donarumu

Drugo poluvreme ista priča. Napadala je Roma, odličan bio Donaruma. Nakon kornera u 70. minutu Džeko je pokušao glavom, njegov odličan udarac zaustavio je golman roso-nera. Na kraju meča, zadovoljniji može da bude Milan

Serija A, 22. kolo

ponedeljak
19.00 Frozinone – Lacio
21.00 Kaljari – Atalanta

nedelja
SPAL – Torino 0:0
Đenova – Sasuolo 1:1 (1:1) (Antonio Sanabrija 41 – Filip Đuričić 28)
Udineze – Fiorentina 1:1 (O:0) (Edimilson Fernandez 65 – Jens Strajger Larsen 56)
Inter – Bolonja 0:1 (0:1) (Federiko Santander 32)
Roma – Milan 1:1 (1:1) (Nikolo Zaniola 46 – Kšištof Pjatek 26)

subota
Empoli – Kjevo 2:2 (1:2) (Kaputo 45+2, 52 – Đakerini 31, Stepinski 45+1)
Napoli – Sampdorija 3:0 (2:0) (Milik 25, Insinje 26, Verdi 89)
Juventus – Parma 3:3 (1:0) (Ronaldo 36, 66, Rugani 62 – Barilja 64, Žervinjo 74, 90+3)