0

PREMIJER LIGA: Junajted uspeo što Liverpul nije (VIDEO)

Objavljeno: 03.02.19 u 17:06

Fudbaleri Mančester Junajteda su se izgleda setili kako da igraju fudbal, pošto je ekipa koju sa klupe predvodi Ole Gunar Solskjer bila bolja od Lestera sa 1:0, koji tako nije uspeo da, nakon remija sa Liverpulom, i protiv „crvenih đavola“ izađe neporažen.

Trenutak odluke dogodio se u devetom minutu, kada je Pol Pogba presekao Pereirin pas na polovini Lestera, uputio savršenu loptu ka Markusu Rašfordu, koji je rutinski pogodio suprotni ugao gola „lisica“ za 1:0.

(Youtube/GOLAZO TV)

Džejms Medison je mogao tokom prvog poluvremena da poravna, ali nije bio precizan, potom je i početkom drugog dela meča propustio šansu da izjednači, pa je u 62. minutu, iako je ditkirao igru „lisica“ ustupio mesto Rašidu Gezalu.

Vardi je nedugo potom uhvatio „makazice“, no De Hea se nije dao iznenaditi.

Upravo je Gezal u 77. minutu na muke stavio De Heu, pošto je uputio odličan udarac iz prekida, ali je Španac dobro reagovao i sprečio izjednačenje. Do kraja meča Junajted je uspeo da povremeno pripreti iz kontri, ali što je važnije i da sačuva prednost, pa su zabeležili važnu pobedu i prišli Čelsiju na dva boda, te ih očekuje velika borba sa „plavcima“ za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Lester polako može da počne da razmišlja o narednoj sezoni, s obzirom na to da se nalaze na sredini tabele, i da je malo verovatno da mogu do plasmana u evrokupove, ali i do borbe za opstanak.