1

PREMIJER LIGA: Aguerov het trik za pobedu Sitija nad Arsenalom (VIDEO)

Objavljeno: 03.02.19 u 19:34

Fudbaleri Mančester Sitija nastavili su borbu sa Liverpulom za šampionsku titulu, pošto je ekipa sa „Etihada“ sa 3:1 savladala Arsenal na svom terenu u meču 25. kola Premijer lige.

Siti je već u prvom minutu najavio da ne planira da prepusti bodove „tobdžijama“ pošto je na centaršut Laporte Aguero u padu glavom zatresao mrežu Arsenala.

Nije se dugo čekalo na odgovor, u 11. minutu Košćelni je pogodio za 1:1 posle kornera, ali to nije omelo „građane“, koji su nastavili sa napadima, te maltene nije bilo pitanje ko će doći do trijumfa.

Nije im pošlo za rukom da po drugi put povedu preko Otamendija u 18. minutu, ni Sterling nije uspeo u par navrata da reaguje dobro, pa je ostalo nerešeno sve do 44. minuta, kada je Kun Aguero svojim drugim golom doneo novo vođstvo Sitiju.

Mogao je odmah de Brujne da poveća na 3:1, ali je za malo poslao loptu pored gola, da bi u šestom minutu drugog poluvremena propustio još jednu šansu. Tačnije, dobro je reagovao golman Leno u tom 52. minutu, ali ne i u 61. minutu, kada je Serhio Aguero po treći put zatresao mrežu rivala za 3:1, iako je ovaj gol mogao da bude poništen zbog igranja rukom.

Na kraju, Siti je sačuvao stečeno vođstvo i nastavio poteru za prvoplasiranim Liverpulom, koji ima dva boda više uz meč manje.