0

UTAKMICA ZA PAMĆENJE: Mitrović ‘preskakao’ defanzivce Brajtona – izjednačio, pa doneo pobedu Fulamu! (VIDEO)

Objavljeno: 29.01.19 u 22:59

Rezultatom 4:2 Fulam je porazio Brajton u 24. kolu Premijer lige.

Sa dva pogotka i asistencijom je Aleksandar Mitrović nastavio sa odličnim igrama, trenutno je pri vrhu liste strelaca sa deset pogodaka u prvenstvu.

Iskusni Glen Marej je u razmaku od 15 minuta na startu utakmice doneo prednost Brajtonu od dva gola. Prvo na asistenciju Montoje, a zatim i Paskala Grosa. U veoma nezavidnoj situaciji bio je Fulam, ali je uspeo da napravi preokret. Sve je počelo pogotkom Kaluma Čembersa koji je najavio preokret.

A realizovao ga je Aleksandar Mitrović. Reprezentativac Srbije je u 58. minutu iskoristio veliki kiks odbrane rivala i izvanredno se snašao u situaciji kada je lopta odskakala po kaznenom prostoru Brajtona. Nešto više od 15 minuta kasnije, Mitrović donosi preokret.

Iskombinovali su nekoliko dodavanja Brajan i Babel, potom je usledio centaršut nakon koga je Mitrović nadskočio Luisa Danka i doslovno preko njega uputio udarac za gol. Konačnih 4:2 postavio je Lusijano Vijeto nešto kasnije.

Veliki preokret desio se i na Sent Džejms Parku gde je autsajder Njukasl savladao Mančester Siti i napravio odličnu situaciju Liverpulu. Siti je već u prvom napadu poveo preko Serhija Aguera, ali su u drugom poluvremenu Salomon Rondon i Met Riči doneli pobedu Svrakama.