SERIJA A: Golgeterski dan u Italiji – tri utakmice, 15 golova!

Objavljeno: 27.01.19 u 17:00

Od toga najviše u Bergamu gde su Atalanta i Roma remizirali, 3:3.

Frozinone je u gostima savladao Bolonju sa 4:0, a Spal Parmu rezultatom 3:2.

Furiozno je Vučica otvorila utakmicu protiv Atalante, ali takav tempo nije uspela da održi do kraja, pa nije pobedila i pored vođstva od tri gola koje je imala. Već iz prve akcije Edin Džeko doneo je prednost Romi, a napadač iz BiH ga je i duplirao u 33. minutu. Mogao je Džeko do het trika već u 40. kada je El Šaravi izašao sam pred golmana Atalante, ali je ipak rešio da sam reši tu situaciju umesto da proigra saigrača.

Kastanj je uhvatio poslednji voz prvog poluvremena i u jednom od poslednjih napada postigao pogodak za 3:1, verovatno i ključan za bot domaćeg tima. U nastavku Toloi dodatno smanjuje prednost rome, a desetak minuta kasnije sudija Kalvareze pokazuje na belu tačku. Duvan Zapata je bio izrazito neprecizan sa penala i ispucao loptu iznad prečke, ali je posle samo miunut uspeo da se upiše u strelce nakon izuzetno loše reakcije odbrane Rome.

ITALIJA 1 – 21. KOLO:

Sasuolo – Kaljari 3:0 (2:0)