0

SERIJA A: Milan u finišu slomio Đenovu

Objavljeno: 21.01.19 u 17:04

Fudbaleri Milana ostvarili su važan trijumf na gostovanju Đenovi rezultatom 2:0 (0:0) u pretposlednjem meču 20. kola italijanske Serije A.

Milan je u ovom susretu bio značajno oslabljen i bilo je sumnji oko toga da li sa ‘Luiđi Ferarisa’ mogu ‘roso-neri’ da se vrate sa celim plenom, ali su se za to pobrinuli napadači na kojima će ostati najveći teret odlaskom Gonzala Iguaina.

Prvo poluvreme nije bilo previše lepršavo, ali je drugo popravilo utisak. Đenova je imala nekoliko prilika za vođstvo, pre nego što su Milanezi prelomili meč u svoju korist.

Posle 70 minuta velike borbe, bravu je otključao Fabio Borini u 72. minutu, a pobedu potvrdio ove sezone sjajni Suso sedam minuta pre kraja utakmice.

Milan je ponovo ušao u zonu Lige šampiona sa 34 osvojena boda na četvrtoj poziciji, dok je Đenova ostala na 14. mestu sa 20 bodova.