0

SERIJA A: Lacio je ‘izgoreo’ pod Vezuvom (VIDEO)

Objavljeno: 20.01.19 u 22:35

U velikom derbiju 20. kola Serije A, Napoli je na ‘San Paolu’ sa 2:1 (2:0) savldao Lacio i osigurao drugo mesto na tabeli.

A, sve je moglo biti drugačije da je u 5. minutu Sergej Milinković-Savić postigao gol, ali je njegov šut sa pet metara odbranio golman Mere. Od tog trenutka Napoli je bio taj koji dominira. Domaćin je veliku šansu imao u 13. minutu kada je Milik pogodio prečku.

Napoli je poveo u 34. minutu, bila je to prepoznatljivo brza akcija čete Karla Anćelotija, Mertens je asistirao do Kaljehona, a Španac se sjajno snašao za 1:0. Navijači još nisu proslavili prvi gol, a Milik je u 37. minutu fenomenalno pogodio iz slobodnog udarca za 2:0.

Tim iz grada pod Vezuvom je prvi zapretio u drugom poluvremenu, pokušao je Ruiz, ali posle prečke gol Lacija je spasila i stativa. Lacio je u 59. minutu mogao do gola, Imobile je dobro šutirao, ali je Mere ponovo bio na visini zadatka.

Lacio je u igru uspeo da se vrati u 65. minutu kada je Korea uposlio Imobilea, a ovaj fenomenalno pogodio za 2:1. Nada Rimljana nije dugo gorela, jer je u 70. minutu Aćerbi zaradio drugi žuti karton, to jest crveni. Napoli je znao kako da zatvori utakmicu, te više uzbuđenja nije ni bilo.

Sergej Milinković-Savić igrao je 72. minuta kada ga je zamenio Patrik i zaradio je jedan žuti karton. Nikola Maksimović je igrao svih 90 minuta za Napoli.