0

AZIJSKI KUP: Vijetnam prvi četvrtfinalista posle penal ruleta

Objavljeno: 20.01.19 u 14:52

Prvi učesnik četvrtfinala Azijskog fudbalskog kupa je Vijetnam koji je posle penala eliminisao Jordan.

Vijetnam je u ovoj utakmici zaista pokazao više od rivala, iako je posle prvih 45 minuta gubio golom Abdel-Rahmana za vođstvo Jordana.

Ipak, napadi Vijetnama su se isplatili u 51. minutu kada je Ngujen Cong poravnao na 1:1, što je bio konačan rezultat posle 90, ali i dodatnih 30 minuta igre.

Ušlo se u penal seriju u kojoj su više koncentracije, ali i znanja pokazali Vijetnamci. Pogodili su u prve tri serije, dok je za to vreme Jordan samo jednom zatresao mrežu.

Nada se pojavila u četvrtoj seriji kada je Tran Min promašio za Vijetnam, ali je u petoj Bui ipak doneo svojoj selekciji plasman u četvrtfinale, gde će igrati protiv boljeg iz duela Japan – Saudijska Arabija.

Jordan – Vijetnam 1:1 (1:0) *posle penala 2:4