0

PRIMERA: Molina i Mata razneli Alaves, Hetafe gleda čak ka Ligi šampiona

Objavljeno: 18.01.19 u 23:02

U premijernom meču 20. kola španske Primere Hetafe je u predgrađu Madrida sa 4:0 demolirao Alaves i približio mu se na samo jedan korak.

Ako su neki timovi prijatno iznenađenje Primere ove sezone onda su to Hetafe i Alaves. U dvoboju ‘iznenađenja’ bolji je bio Hetafe 4:0 i sada je peti na tabeli sa samo bodom manje od četvrtoplasiranog Alavesa.

Tim iz Madrida je poveo u 33. minutu golom Mate sa penala. Hetafe je do drugog gola stigao u 46. minutu kada je Kristoforo asistirao do Moline, a ovaj postigao evrogol sa nekih 16 metara. Da će domaćin ‘upisati’ nova tri boda bilo je jasno u 56. minutu kada je posle dugog auta u kazneni prostor Alavesa Mata asistirao do Moline, a ovaj drugi put pogodio za 3:0. Konačnih 4:0 za Hetafe postavio je Mata golom u 88. minutu. Nemanja Maksimović je igrao svih 90 minuta za Hetafe.