0

PREMIJER LIGA: Everton, konačno!

Objavljeno: 13.01.19 u 17:18

Susret 22. kola Premijer lige između Evertona i Bornmuta okončan je pobedom „karamela“ rezultatom 2:0.

Već u osmom minutu su mogli gostido vođstva, ali King nije uspeo da savlada sigurnog Pikforda, a u 15. minutu Bruks je posle sjajne reakcije i neuspele ofsajd zamke istrčao sam isred Pikforda, probacio loptu pored reprezentativnog golmana Engleske, ali je lopta završila na stativi.

Nastavio je Bornmut da pritiska, pa je u 26. miniti Stanislas sjajno probao iz slobodnog udarca, ali lukavstvo nije urodilo plodom.

Završnica prvog poluvremena pripala je domaćem sastavu, Everton je preko Kina mogao do gola, ali je Kin Dinijev centaršut poslao u prečku, dok je Sigurdson prebacio gol par minuta kasnije.

Nastavili su u tom ritmu u drugom poluvremenu, što se isplatilo u 61. minutu nakon novog centaršuta Dinija i sjajne realizacije Kurta Zume.

Na 2:0 povećao je Kalverd-Luin u poslednjim trenucima meča.

Ovo je „karamelama“ prva pobeda od novembra na „Gudisonu“, kojom su se popeli na 10. mesto na tabeli sa 30 bodova, dok Bornmut ima tri boda manje, što je dovoljno za 12. mesto.