0

PRIMERA: Ueska šokirala Betis, Andalužani na kolenima!

Objavljeno: 05.01.19 u 22:59

Fudbaleri Ueske savladali su Betis u meču 18. kola španske Primere nakon preokreta, 2:1.

Pobeda bi Betis primakla na samo bod od Real Madrida, i činilo se da su izuzetno blizu cilju nakon 55. minuta igre i pogotka Sanabrije sa penala.

Pogodak je došao nakon velikog broja prilika, pa je jedino pitanje bilo kojim rezultatom će susret biti okončan. A onda je usledio šokantan razvoj situacije po tim iz Sevilje, doduše potpomognut veoma odvažnom igrom Ueske. Prvo je prelako izgubljena lopta na sredini terena, usledila je akcija po levom boku, centaršut Galjara i laka realizacija Fereire.

Nastavili su podjednako hrabro i nakon tog 73. minuuta, što je na naplatu stiglo šest minuta kasnije, kada je Rivera nakon slobodnog udarca i odbitka uhvatio volej i zatresao mrežu za 2:1.

Betisu je tako propala mogućnost da uhvati priključak sa Realom, dok Ueska ima teoretsku nadu da bi u prolećnom delu šampinata možda mogla da se umeša u borbu za opstanak.