0

PREMIJER LIGA: Spektakl na ‘Etihadu’, Siti srušio Liverpul i zakuvao prvenstvo (VIDEO)

Objavljeno: 03.01.19 u 22:55

U velikom derbiju 21. kola Premijer lige drugoplasirani Mančester siti je sa 2:1 (1:0) savladao prvoplasirani Liverpul.

Spektakl na ‘Etihadu’! Pep Gvardiola nadmudrio je Jirgena Klopa u meču u kom je Siti sigurno bio bolji za taj jedan gol. Na kraju ‘redsima’ je presudio Sane pogotkom u 72. minutu za 2:1, ali idemo redom…

Tempo je bio udarnički na obe strane od prvog minuta, ali prvu šansu veliku u prvom poluvremenu videli smo tek u 18. minutu. Mane je pobegao odbrani Sitija, izašao je jedan na jedan sa Edersonom, šutirao i pogodio stativu. U nastavku Stons je loše zahvatio loptu, ona je krenula ka mreži, delovalo je da je prešla liniju, ali je po gol tehnologiji engleski reprezentativac uspeo da ispravi svoju grešku. Mančester siti je do vođstva stigao u 40. minutu kada je Bernanrdo Silva uposlio Aguera, a ovaj skoro iz ‘mrtvog ugla’ probušio mrežu Alisona – 1:0.

Liverpul je do izjednačenja mogao u 63. minutu kada je Firmino šutirao, a Kompani sa linije izbacio loptu. Samo minut kasnije ‘crveni’ su se radovali, Arnold je centrirao sa desnog boka na drugu stativu, Robertson je sjajno loptu prebacio u srce peterca, a Firmino glavom izjednačio na 1:1. Siti je odmah krenuo na sve ili ništa, a u 72. minutu videli smo sjajnu akciju, Sterling je probio, dodao loptu do Sanea, ovaj fenomenalno ciljao i od stativu pogodio za 2:1.

Četa Jirgena Klopa ponovo je krenula u ofanzivu, a to je Siti mogao da iskoristi u 82. minutu. Sterling je povukao opasan kontra napad, asistirao je do Aguera, a Argentinca je u situaciji jedan na jedan zaustavio Alison. Dva minuta kasnije Salah se našao u sjajnoj prilici, šutirao je malo iskosa, a Ederson je bio kocentrisan i loptu je skrenuo u korner.

Mančester siti je posao mogao da reši u 90. minutu kada se Bernardo Silva greškom dobrane Liverpula našao sam ispred Alisona, ali mu je Brazilac odbranio zicer, par sekundi kasnije posle očajne intervencije Lovrena Sterling je šutirao na gol koji su branili igrači ‘redsa’, ali je bio neprecizan. Liverpul nije uspeo pred golom Edersona da napravi neku veću šansu, te je Siti slavio sa 2:1 i prvoplasiranim ‘redsima’ sada prišao na svega ‘minus četiri’.