0

PRIMERA: Nema osmeha u Baskiji, Valjadolid u dubokoj nadoknadi došao do vrednog boda

Objavljeno: 22.12.18 u 22:45

U poslednjem meču dana 17. kola španske Primere, Atletik Bilbao je na svom terenu igrao samo 1:1 (1:0) protiv Valjadolida.

Legenda kluba Gaiska Garitano preuzeo je odgovornost da spasi Atletik Bilbao od mogućeg prvog istoriskog ispadanja iz lige. Posle pobeda nad Đironom i boda protiv Alavesa u gostima usledio je novi ‘šamar’. Valajdolid je na nekada neosvojivoj tvrđavi ‘San Mamesu’ osvojio bod i to golom u dubokoj nadoknadi vremena.

Baskijci izgleda da ne znaju nijedan drugi način kako da dođu do gola sem iz penala. Prednost Atletiku doneo je veteran Aduric sa ‘bele tačke’ u 45. minutu. Ipak, u 93. minutu domaći navijači su zaplakali, posle velike greške defanzivaca Atletika došlo je do karambola u kaznenom prostoru, lopta je od Unala stigla Plana, a ovaj pogodio za 1:1. Sudija je pokazao na centar, VAR soba se nije oglasila i gosti su mogli da započnu veliko slavlje.

Atletik Bilbao je sada poziciju iznad mesta koja vode u drugu ligu, s tim da Viljareal ima bod manje i utakmicu manje. Valjadolid je u ‘zlatnoj sredini’.