0

PRIMERA: Sevilja slavila i izjednačila se sa Barselonom i Atletikom

Objavljeno: 16.12.18 u 14:04

Odigran je prvi meč nedeljnog programa španske Primere u kom je Sevilja na svom ‘Sančez Pishuanu’ pobedila Đironu 2:0 (0:0).

Veliki ulog bio je pred Seviljiom, drugo mesto na tabeli. Tim iz Andaluzije je uspeo u zacrtanom cilju i Đirona je poražena sa 2:0.

Sevilja je zapretila već u 8. minutu preko Ben Jedera, ali je lopta završila pored desne stative. Novu šansu domaćin je imao u 45. minutu, ali je pokušaj Mese zaustavio Iraizoz. Sevilja je Đironu načela sa ‘bele tačke’. Andre Silva je prevario svog čuvara u kaznenom prostoru, ovaj ga je sapleo, a sudija Fernandez je pokazao na penal. Siguran izvođač u 55. minutu bio je Banega.

Svega devet minuta kasnije Sevilja je postigla drugi gol. Ben Jeder je probio po levom boku, vratio je loptu na peterac, a Sarabia je pogodio za 2:0. Do kraja meča Sevilja je imala još dve šanse, prvo je Ben Jeder u 75. minutu bio neprecizan, da bi Mesa u 83. minutu šutirao malo iznad prečke.

Sevilja sada ima 31 bod na drugom mestu, koliko imaju Barselona i Atletiko Madrid. Tim iz Andaluzije ima bolju gol razliku od Madriđana, ali ne i od Katalonaca, koji imaju meč manje.