0

PREMIJER LIGA: Sautempton konačno pobedio, i to kako – slavio i Čelsi

Objavljeno: 16.12.18 u 16:49

Jedan deo Londona će večeras slaviti, drugi i ne baš.

Sautempton je slavio posle dužeg vremena, pobedio je Arsenal sa 3:2, dok je Čelsi savladao Brajton na gostovanju sa 2:1.

Odličan meč igrao se na ‘Sent Merisu’, a preko Denija Ingsa je domaćin u 20. minutu poveo. Izjednačio je Mihtarjan samo osam minuta kasnije, da bi u poslednjem napadu prvog dela Ings novim golom ponovo doneo prednost Sautemptonu.

Međutim, jermenski internacionalac u dresu Tobdžija je opet izjednačio na otvaranju drugog dela meča. Pobedu je domačinu doneo Čarli Ostin koji je šansu dobio pred kraj utakmice, a asistenciju je upisao Long koji je takođe ušao sa klupe.

Veliki deo posla je na ‘Ameksu’ odradio Čelsi već u prvom poluvremenu kada je bitnu ulogu imao Eden Azar. Belgijanac je prvo asistirao Pedru za 1:0 u 17. minutu, da bi nešto kasnije i sam postigao gol na asistenciju Vilijana. Preko Marča je Brajton stigao do 2:1, imalo je još više o 20 minuta igre ali domaćin nije uspeo da dođe do boda.