0

LIGA EVROPE: Spektakl u Atini, tragikomičan autogol koštao Milan evroproleća (VIDEO)

Objavljeno: 13.12.18 u 23:05

Utakmicama od 21 čas završena je grupna faza Lige Evrope, a „šlager“ dana bio je susret u Pireju, gde se od Evrope oprostio italijanski Milan. Rozenborg izbacio Lajpcig.

Pažnja većeg dela evropske fudbalske javnosti bila je usmerena ka Pireju gde je Milan gostovao Olimpijakosu u direktnom duelu za plasman u narednu rundu.

Rosonerima je bilo dovoljno i da remiziraju sa grčkim velikanom, ali su veliki problemi u zadnjoj liniji koštali ekipu više nego što je bilo očekivano.

Olimpijakos je nakon ne preterano interesantnih prvih 45 minuta poveo sa 1:0 u 60. minutu preko Sisea. Da Milanu preti katastrofa nagovestio je Zapata krajnje nesrećnim autogolom deset minuta kasnije. Iako je 120 sekundi potom upravo on smanjio na 2:1 i doneo nadu svom timu da može do remija, nisu izabranici Đenara Gatuza imali ni snage ni znanja da dođu do drugog gola. Na njihovu nesreću, jeste Fortunis koji je sa penala potvrdio trijumf svog tima od 3:1.

Kako je i susret u Milanu okončan istim rezultatom, samo u korist Italijana, dalje je otišao tim sa boljom gol razlikom. Milan je postigao 12, ali je primio devet golova za +3, dok je Olimpijakos dao jedan manje, ali su Grci primili tri gola manje od Milana, i uz gol razliku +5 došli do evropskog proleća, uz prvoplasirani Betis, a ispred Dudelanža sa samo jednim bodom.

Takmičenje je završio i Lajpcig remijem sa Rozenborgom 1:1, i to nakon što su Nemci vodili tokom čitavog drugog poluvremena golom Kunje u 47. minutu. Ipak, četiri minuta pre poslednjeg sudijskog zvižtuka Reguinisen je pogodio za 1:1 i svom timu doneo prvi bod, a Lajpcig ostavio iza Seltika, koji je poražen od Salcburga sa 2:1.

Liga Evrope, 6. kolo

GRUPA A

AEK Larnaka – Leverkuzen 1:5 (Katala 26 – Koh 28. 68, Alario 41. penal, 86, Paulinjo 78)

Ludogorec – Cirih 1:1 (Sviečok 45+1 – Odej 21).

GRUPA B

Lajpcig – Rozenborg 1:1 (Kunha 45 – Reginiusen 86)

Seltik – Salcburg 1:2 (Ničam 90+5 – Dabur 67, Gulbrandsen 78).

GRUPA C

Slavija – Zenit 2:0 (Zmrhal 32, Štoh 41)

Kopenhagen – Bordo 0:1 (Brian 74).

GRUPA D

Dinamo Zagreb – Anderleht 0:0

Trnava – Fenerbahče 1:0 (Jilmas 41).

GRUPA E

Arsenal – Karabag 1:0 (Lazaket 17)

Sporting – Vorskla 3:0 (Montero 17, Luis 5, Dalku 44. autogol).

GRUPA F

Olimpijakos – Milan 3:1 (Sise 60, Zapata 70. autogol, Fortunis 81. penal – Zapata 72)

Dudelanž – Betis 0:0.