0

SERIJA A: Krišito u 11. minutu ostavio saigrače na cedilu, ali je Đenova ipak ostala neporažena

Objavljeno: 09.12.18 u 20:00

Fudbaleri Đenove i SPAL-a remizirali su rezultatom 1:1 (1:1) u meču 15. kola italijanske Serije A.

Đenova je na svom stadionu bila favorit protiv SPAL-a, ali je sve počelo ‘kataklizmično’ po bordo-plave. Domeniko Krišito, prekaljeni levi bek, u 11. minutu je napravio veliku glupost, šutnuo je otvorenim đonom protivničkog igrača i apsolutno zasluženo dobio direktan crveni karton.

Već posle četiri minuta gosti su iskoristili svoju brojčanu nadmoć i postigli vodeći gol, a strelac posle centaršuta iz slobodnog udarca sa leve strane je bio Petanja.

Sve je delovalo jako loše po Đenovljane, ali su ipak uspeli da smognu snage i izjednače već do kraja prvog poluvremena. Učinio je to Pjatek iz jedanaesterca.

Ipak, kada čitav meč imate igrača manje, očekivano je da ne možete da održavate ravnopravan ritam, ma ko bio sa druge strane, pa je SPAL napadao u drugom poluvremenu, ali nisu uspeli da materijalizuju inicijativu, veći posed i broj šuteva ka golu.