0

PRIMERA: Osam golova na ‘Ipurui’, Levante uzeo zaslužen bod Eibaru

Objavljeno: 09.12.18 u 14:10

Na otvaranju nedeljnog programa 15. kola lige Primere, Eibar i Levante su odigrali nerešeno 4:4 (1:2).

‘Lud’ meč na ‘Ipurui’. Domaćin je poveo, pa gost preokrenuo, potom domaćin opet preuzeo vođstvo, a onda ga u nadoknadi vremena izgubio. Eibar i Levante odigrali su istorijski meč 4:4, a evo kako je sve teklo.

Igrao se 8. minut kada je Koke sjajno centrirao sa leve strane, Šarles je loptu zahvatio glavom, prebacio je do Enriha, a napadač Eibara je glavom sproveo u mrežu za 1:0. Nije prošlo ni 60 sekundi kada je Makedonac Bardi uposlio Moralesa, ovaj predriblao golmana domaće ekipe Riesga (Dmitrović i dalje povređen) i pogodio za 1:1. Šok je usledio u 25. minutu kada je Žason asistirao do Suareza, a ovaj preokrenuo na 1:2.

Eibar je već u 57. minutu stigao do izjednačenja, Penja je sjajno centrirao sa desnog boka, a Eskalante je glavom pogodio za 2:2. Navijači Eibara nisu završili slavlje kada je sudija Rohas dosudio sumnjiv penal za domaći tim. Šarles je pogodio u 61. minutu za 3:2. Nova četiri minuta i novi gol. Šarles je pogodio za 4:2 i sve je mirisalo na pobedu domaćina.

Ipak, u 75. minutu je Toro šutirao, lopta je jednog od defanzivaca Eibara pogodila, prevarila je Riesga i Levante se vratio 4:3. Bod timu iz Valensije doneo je Majoral u 91. minutu posle sjajnog centaršuta na drugu stativu Ročine. Na kraju zasluženih 4:4.

Viljareal – Selta 2:3 (0:1)

(Baka 83, 87 – Mendez 44, Jokslu 49, Gomez 51)

Espanjol – Barselona 0:4 (0:3)

(Mesi 17, 65, Dembele 26, Suarez 45)

NEDELJA

Eibar – Levante 4:4 (1:2)
(Enrih 8, Eskalante 57, Šarles 61 penal, 65 – Morales 9, Roder 25, Toro 75, Majoral 90+1)