0

PREMIJER LIGA: ‘Đavoli’ se raspucali, Arsenal ‘na mišiće’, Vest Hem iz ‘dvojke u keca’ (VIDEO)

Objavljeno: 08.12.18 u 18:10

Pet utakmica u terminu Premijer lige od 16 časova i isto toliko pobeda domaćina.

Arsenal je prethodnih nedelja bio veoma efikasan, a onda je danas došao dan u kom je ubojita ofanziva potpuno zakazala. Ipak, i u takvoj utakmici ‘tobdžije’ su imale jedno spremno đule i ispalile ga pred sam kraj meča.

Učinio je to Toreira u 83. minutu za minimalac tima Unaija Emerija. Dovoljno.

Mančester je, sa druge strane, bio mnogo ubojitiji nego inače. Prvi put u sezoni Murinjova četa je postigla četiri gola na jednom meču, a ‘stradao’ je Fulam.

Goste iz Londona načeo je Ešli Jang u 13. minutu, a prednost je duplirana već u 28. kada je strelac posle lepe akcije bio Huan Mata.

Do kraja prvog poluvremena je Romelo Lukaku prekinuo svoj dugi post, a nadu Fulamu u nastavku dao je Kamara posle penala koji je sam iznudio, iako se činilo da je Andre Erera startovao na loptu.

Odmah nakon tog 67. minuta crveni karton je dobio Andre-Frank i tu je bio kraj za Fulam, a definitivno je bilo tako posle 82. minuta i gola Markusa Rašforda za konačnih 4:1.

Vest Hem je ‘okrenuo’ Kristal Palas koji je vodio posle prvog poluvremena golom MekArtura. ‘Čekićari’ su to učinili za 17 minuta preko Snodgrasa u 48. Ćićarita u 62. i Andersona u 65. minutu, a odgovor gostiju stigao je do kraja samo u vidu smanjenja razlike preko Šlupa u 76. minutu.