0

BUNDESLIGA: Verder prekinuo crni niz, pao je Dizeldorf

Objavljeno: 07.12.18 u 23:15

U premijernom meču 14. kola Bundeslige Verder je sa 3:1 (1:1) pobedio Fortunu iz Dizeldorfa, čime je prekinuo crni niz.

Pet kola zaredom u Bundesligi Verder nije znao za pobedu. Na ‘Vizer’ je večeras došao ‘fenjeraš’ Fortuna i domaćin je najzad slavio 3:1.

Verder je poveo iz prve ozbiljnije šanse, Kruse je probio po levom boku, vratio je loptu na ivicu šesnaesterca, a Movald je poslao pravu ‘bombu’ u mrežu – 1:0. Sledeća šansa i opet gol. U 42. minutu sudija Marko Fric je pregledao VAR snimak i dosudio je penal za goste, siguran sa ‘bele tačke’ bio je Lukebakio.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imala je ekipa Fortune, u 57. minutu je šutirao Henings, ali pored gola. Verder je pobedu najvio u 71. minutu kada je Egestajn šutirao, a Rensing sjajno intervenisao. Posle 20-tak sekundi pao je gol, jedan od igrača Verdera je snažno šutirao, golman Fortune je odbio loptu, na nju je natrčao Harnik i pogodio za 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Sargent u 78. minutu.