0

PALA ODBRANA SPARTAKA: Gobeljić efikasniji od mnogih napadača, 2:0 iz penala (VIDEO)

Objavljeno: 05.12.18 u 16:48

U derbiju 19. kola Superlige Srbije Crvena zvezda je povela u Subotici protiv Spartaka sa 1:0, a strelac je bio ‘džoker’ Vladana Milojevića.

Činilo se da će Marko Gobeljić večeras igrati na poziciji štopera da Milošem Degenekom, ali je ipak zauzeo mesto uz desnu aut liniju, a centralni bek je Filip Stojković. To se ispostavilo kao pravi potez, jer je upravo Gobeljić doneo prednost crveno-belima.

U 36. minutu je Veljko Simić dobio sjajnu loptu od Hajdina, potom je probio, ubacio u peterac, Dunđerski je loše intervenisao, lopta je stigla na drugu stranu do Gobeljića, a ovaj pogodio pravom ‘bombom’ – 1:0.

Crvena zvezda je prednost duplirala iz penala u 40. minutu. Marin je centrirao iz kornera, a Ćalasan je zagrlio Pavkova, a sudiji Danilu Grujiću nije ostalo ništa drugo no da pokaže na penal. Siguran izvođač bio je Ben.