0

NAPOLI U SERIJI: Posle Crvene zvezde pala i Atalanta (VIDEO)

Objavljeno: 03.12.18 u 22:45

U poslednjem meču 14. kola Serije A, Napoli je kao gost savldao Atalantu u Bergamu 2:1 (1:0), čime se vratio na drugo mesto na tabeli.

Posle pobede nad Crvenom zvezdom u Ligi šampiona, Napoli se vratio na pravi kolosek i u domaćem šampionatu. Na teškom gostovanju na severu Italije tim Karla Anćelotija savldao je Atalantu sa 2:1.

Nije ovo bio preterano zanimljiv meč sa pregršt prilika na obe strane. Napoli je do vođstva stigao posle sjajne kacije već posle 75 sekundi. Ruiz je izbegao ofsajd zamku, stuštio se ka kaznenom prostoru Atalante, a onda na drugoj stativi uposlio Insinjea, a reprezentativcu Italije nije bilo teško da pogodi za 0:1.

Drugo poluvreme počelo je šansom domaćina, ali je šut Frojlera izblokirao defanzivni blok Napolitanaca. Atalanta je do izjednačenja stigla u 56. minutu, Hateboer je glavom loptu spustio na peterac, a Zapata je pogodio za 1:1. Napoli je do tri boda stigao u 85. minutu, Rui je sjajno uposlio Milika, a ovaj se sjajno snašao i prevario Berišu za 2:1. Nikola Maksimović je odigrao 77 minuta za Napoli.