0

SERIJA A: ‘Bikovima’ pogled ide ka Ligi šampiona (VIDEO)

Objavljeno: 02.12.18 u 17:35

Popodnevni nedeljni termin Serije A nije nam doneo neke zanimljive mečeve, a mi ćemo izdvojiti trijumf Torina.

‘Bikovi’ najzad igraju važnu ulogu u italijanskom fudbalu. Torino je danas na svom terenu sa 2:1 savladao Đenovu i za sada se nalazi na šestom mestu sa samo četiri boda manje od Milana koji se nalazi na poziciji ‘četiri’, a ona vodi u Ligu šampiona.

U gradu podno Alpa prvu šansu su napravili gosti, ali je šut Piateka zaustavio Sirigu. U 16. minutu, samo minut kasnije, De Silvestri je dobro ceantrirao, Beloti je pokušao glavom, ali je zamalo bio neprecizan. U 28. minutu Đenova je olakšala posao domaćinu, Romulo je dobio drugi žuti karton i gosti su ostali sa deset igrača na terenu. To ih nije sputalo da prvi stignu do gola, u 36. minutu posle kornera Romero je glavom loptu ubacio na peterac, a Kuame je pogodio za 0:1.

A, onda je usledio šok, sudija Marijani je pokazao pet minuta nadoknade u prvom poluvremenu, što je Torinu bilo dovoljno da preokrene rezultat. U 47. minutu Rinkon je slučajno gurnuo loptu do Ansaldija, a Argentinac je sjajno pogodio za 1:1. U 50. minutu prvog poluvremena Beloti je iz penala postavio konačnih 2:1 za Torino. Drugo poluvreme nije donelo većih uzbuđenja, jer gosti nisu imali snage sa deset igrača da se vrate u meč.

Kod gostiju Darko Lazović je odigrao svih 90 minuta, dok je Ivan Lakićević sedeo na klupi. Baš kao i sa druge strane reprezentativac Saša Lukić.

Frosinone je kao domaćin odigrao samo 1:1 sa Kaljarijem, dok u dvoboju Sasuola i Udineze nije bilo golova.