0

BUNDESLIGA: Ajntraht izgubio, ali Jović ne staje – novi gol srpskog reprezentativca za prvo mesto na listi strelaca! (VIDEO)

Objavljeno: 02.12.18 u 19:59

Današnjim pogotkom je Luka Jović sustigao Paka Alkasera sa kojim deli prvo mesto najboljeg strelca Bundeslige sa deset pogodaka.

Međutim, to je bio utešni gol za Ajntraht jer je Volfzburg slavio rezultatom 2:1.

Loše prvo poluvreme odigrali su Hiterovi izabranici što ih je u velikoj meri i koštalo poraza. Nije Ajntraht koristio svoje šanse što se ne može reći i za goste koji su praktično poveli iz prve prave. Ginček je uposlio Mehmedija koji je veoma preciznim udarcem savladao Trapa.

Bolje je domaćin počeo drugi deo utakmice, ali veliki propust desio se u 68. minutu kada se Danijel Ginček upisao i među strelce. Centaršut Reksbećaja preko cele odbrane tima iz Frankfurta do usamljenog napadača koji ovakve prilike ne propušta.

Na tri minuta do isteka regularnog toka, gol za Ajntraht postigao je Luka Jović, deseti u sezoni, i to na asistenciju Sebastijana Alea koji je pored devet pogodaka ove sezone po sedmi put asistirao:

Ajntraht je imao veliku šansu da pobedom ode na drugo mesto Bundeslige, ali je izgubio nakon dužeg vremena i tako ostao na petoj poziciji.