0

LIGA EVROPE: Dva gola Jovića u demoliranju posrnulog Marseja, Ljajić vratio Bešiktaš u život (VIDEO)

Objavljeno: 29.11.18 u 23:20

Sjajno veče imali su srpski fudbaleri u Ligi Evrope, pre svih Luka Jović koji je postigao dva gola u pobedi Ajntrahta iz Frankfurta.

U grupi ‘H’ je odavno sve poznato Ajntraht i Lacio plasirali su se u nokaut fazu takmičenja. Ipak, na ovim mečevima bilo je najviše srpskih igrača, te ćemo tu bazirati naš izveštaj.

Ajntraht je na svom terenu sa 4:0 demolirao Marsej. Bio je to meč za zaborav nekadašnjeg šampiona Evrope. Veče za pamćenje imao je Jović koji je prvo u prvom minutu na asistenciju Gaćinovića pogodio za 1:0, da bi u 67. minutu na asistenciju Alea postigao pogdak za 4:0. U međuvremenu je prvo Luis Gustavo postigao presmešan autogol u 17. minutu, a svoju mrežu je pogodio i Sar. Za goste je Radonjić odigrao svih 90 minuta, ali bez značajnijeg učinka.

U istoj grupi Apolon je na Kipru savldao Lacio sa 2:0. Domaćina je u vođstvo u 31. minutu doveo Faupala, ler Partizana Saša Marković postavio konačnih 2:0.

Bešiktaš je u grupi ‘I’ bio na ivici provalije, pošto je u Norveškoj posle 6. minuta igre bio u minusu dva gola, a za jedan je direktan krivac bio golman Karijus. Ipak, u 63. minutu Ljajić je uposlio Lensa, a Holanđanin je postigao evrogol. Samo tri minuta kasnije Lov je pogodio za 2:2. Trijumf Bešiktašu doneo je Lens golom u 90. minutu. Prijović je za PAOK odigrao svega 45.minuta.

Čelsi je sa 4:0 deklasirao PAOK, a junak utakmice bio je Žiru sa dva gola. Ipak, za crno-bele ovde nije kraj, jer pobedom u Solunu protiv BATE-a mogu do pozicije dva, iako imaju samo tri boda. Naravno, potrebno je i da ‘plavci’ savldaju Videoton u gostima.