0

LIGA ŠAMPIONA: Drugi vezani poraz Liverpula, majstorija Mesija protiv PSV-a (VIDEO)

Objavljeno: 28.11.18 u 23:17

Posle poraza od Crvene zvezde, vicešampion Evrope je izgubio i od Parižana.

PSŽ je sa 2:1 na svom stadionu savladao Liverpul.

Ofanziva PSŽ-a urodila je plodom u 13. minutu kada je nakon presinga domaćina, Virdžil van Dajk želeći da otkloni opasnost dodao loptu do Bernata, a fudbaler PSŽ-a uspeo da savlada Alisona u nastavku akcije. Nešto kasnije, nova dobra kontra domaćeg tima, Mbape je vukao loptu po levoj strani, uposlio Kavanija čiji je udarac iz neposredne blizine odbranio brazilski golman, ali je natrčao Nejmar i duplirao prednost PSŽ-a.

Konačni ishod postavljen je već u prvom poluvremenu kada je Sadio Mane iznudio penal, a Džejms Milner bio precizan sa 11 metara.

Barselona je potvrdila prvo mesto u tabeli i prolazak u sledeću fazu takmičenja pobedom nad PSV-om u Ajndhovenu. Pravom majstorijom Lionela Mesija su Katalonci došli do prednosti u 61. minutu, a već u 70. rezultat je bio 2:0 nakon što je Mesi asistirao Pikeu. De Jong je u 83. minutu postavio konačan ishod.