0

SERIJA A: Parma opet u vrhu italijanskog fudbala (VIDEO)

Objavljeno: 25.11.18 u 14:30

U prvom meču nedeljnog programa Serije A Parma je na ‘Enio Tardiniju’ pobedila Sasuolo sa 2:1 (2:1).

Sve što smo videli na ovom meču stalo je u prvih 33 minuta meča. Za to vreme pala su sva tri gola, a slavile su nekadašnje ‘mlekadžije’ sa 2:1.

Parma je povela iz prve prave šanse, Žerivnjo je u šestom minutu umakao odbrani Sasuola, prevario golmana Konsiljija, ali se ovaj nekako vratio i sa linije spasao svoj gol, ipak lopta se vratila reprezentativcu Obale Slonovače i spasa nije bilo 1:0.

U 25. minutu Parma je postigla drugi gol. Korner je izveden sa desne strane, Inglese je dobro šutirao, golman je odbio loptu na koju je natrčao Alves i pogodio – 2:0. Sasuolo je smanjio u 36. minutu iz penale je precizan bio Babakar.

Parma je ovom pobedom stigla do 6. mesta na tabeli sa 20 bodova, dok je Sasuolo osmi sa bodom manje. Za goste je Filip Đuričić igrao od 60. minuta.