0

BUNDESLIGA: ‘Poker’ Menhengladbaha za trijumf nad Hanoverom

Objavljeno: 25.11.18 u 20:12

Na ‘Borusija parku’ u Menhengladbahu, istoimena ekipa dočekala je Hanover, u sklopu 12. kola nemačke Bundeslige.

Ova utakmica bila je prava ‘poslastica’ za kraj kola, kada je u pitanju nemački šamapionat, a domaći tim slavio je rezultatom 4:1.

Da će ova utakmica biti veoma interesantna videlo se već u prvom minutu, kada je mrežu domaćeg tima zatresao Bobi Vud, na asistenciju Fulkruga. Ovo je navelo ekipu Ditera Hekinga, da utakmicu nastavi dosta ‘ozbiljnije’, pa tako nakon šest minuta igre njima izjednačenje donosi Torgan Azar, koji je zatresao mrežu udarcem iz šesnasterca.

Krajem prvih 45 minuta igre, Borusija dolazi do potpunog preokreta. Lang je pobegao defanzivcima gostujućeg tima i zatresao mrežu. Nakon 15 minuta igre u nastavku na asistenciju Torgana Azara odlično je odreagovao Štindl i tako povećao prednost svog tima. Konačan razultat postavio je pogotkom u 77. minutu igre Švajcarac Zakarija.

Ovo je bio treći uzastopni trijumf Gladbaha, koji se nalazi na drugom mestu na tabeli sa 26 bodova, što je četiri manje od Dortmunda koji je prvi. Hanover se sa osvojenih bodova nalazi u opasnoj zoni, ali su iza njea Fortuna i Štutgart.