0

PRIMERA: Alavesu više ne prija da igra u gostima, Leganesu tri boda kao kuća

Objavljeno: 23.11.18 u 22:55

Alaves beleži jedan od najboljih startova u sezoni, ali je danas nepremostiva prepreka bio Leganes.

Domaćin je na stadionu ‘Munisipal Butaraće’ savladao Alaves sa 1:0. Nije ovo bio preterano uzbudljiv meč u kom je Leganes stvarao šanse i jednu od njih iskoristio. Prvu je imao u 15. minutu kada je En Nesiri šutirao glavom sa penala, a golman Pačeo dobro intervenisao. Sledeću priliku imao je Sivoas kada je šutirao sa 25 metara, ali se rezultat nije promenio. Gol odluke dogodiio se u 42. minutu kada je Silva posle jednog centaršuta vratio loptu na peterac, a En Nesri pogodio za 1:0.

Leganes je do kraja utakmice stvorio još jednu šansu preko Oskara, ali je Pačeo bio na mestu. Alaves će prenoćiti na četvrtom mestu, dok je Leganes na kratko pobegao iz opasne zone.