0

SUPERLIGA KINE: Piksijev Gvangžu remijem okončao sezonu

Objavljeno: 11.11.18 u 11:22

Danas je odigrano poslednje, 30. kolo kineske Superlige.

Fudbaleri Gvangžu R&F-a remizirali su bez golova na gostovanju Peking Renheu i tako sezonu okončali kao 10. tim kineskog šampionata.

Tim iz Pekinga je tokom meča imao više prilika, ali golova nije bilo. Guangžu R&F na kraju na svom saldu ima 36 bodova, dok Renhe sa bodom više zauzima 8. mesto.

Novi šampion, tim Šangaj SIPG-a, poražen je na gostovanju Tijanđin Kvanđijanu rezultatom 3:2,  iako su vodili od 2. minuta preko Žang Lija. Preokret su do kraja prvog poluvremena doneli Jang Ksu u 22. i 35. minutu, a između se „uglavio“ i Žao Ksuri u 31. minutu.

U 69. minutu Lu Jiming je autogolom vratio goste u igru, ali preokreta nije bilo.

Iz lige su ispali Čangčun Jatai Gvižu Žičeng.