0

PREMIJER LIGA: Liverpul beogradske rane izlečio protiv Jokanovog i Mitrovog Fulama (VIDEO)

Objavljeno: 11.11.18 u 14:50

Liverpul se vratio na pobednički kolosek trijumfom nad Fulamom na ‘Enfildu’ rezultatom 2:0 (1:0).

Nakon jednog od težih poraza u poslednjih nekoliko ogodina, Liverpul je pokazao karakter i vratio se na trijumfalan put u engleskoj Premijer ligi. Na ‘Enfild’ je stigao Fulam predvođen Slavišom Jokanovićem i Aleksandrom Mitrovićem, ali Srbi ovog puta nisu bili kobni po ‘crvene’.

Iako su gosti iz Londona imali nekoliko odličnih prilika, pa i poništen gol Aleksandra Mitrovića, tim Jirgena Klopa je u većem delu susreta bio dominantniji rival i, može se reći, zasluženo slavio.

U vođstvo su domaći stigli golom Mohameda Salaha u 41. minutu, kada je Egipćanin umakao kompletnoj odbrani Fulama, sa desne strane se sjurio ka golu i rutinski zatresao mrežu.

Već posle osam minuta igre u nastavku bilo je 2:0 i meč je rešen. Robertson je centrirao sa leve strane, Džerdan Šaćiri je izbegao ofsajd zamku i levim volejom postavio konačan rezultat.

Do kraja je Liverpul ‘rutinirao’ Fulam, odradio posao do kraja i zauzeo prvo mesto, makar na par sati, dok se ne odigra veliki derbi Mančestera.