0

BUNDESLIGA: ‘Crveni bik’ bio ‘aspirin’ za ‘farmaceute’ (VIDEO)

Objavljeno: 11.11.18 u 17:30

U jednom od derbija 11. kola Bundeslige RB Lajpcig je na svom terenu deklasirao Bajer Leverkuzen 3:0 (1:0) i sada zauzima treće mesto na tabeli.

Mučenje za ‘farmaceute’ u Bundesligi se nastavlja. Ovoga puta ‘aspirin’ za tim iz Leverkuzena bio je RB Lajpcig. ‘Crveni bik’ je do nogu potukao Bajer 3:0.

Domaćin je do vođstva mogao već u 12. minutu kada je pokušao Verner, ali je Hardecki bio na mestu. U 27. minutu spasa za Bajer nije bilo, Deme je sjajno asistirao do Pulsena, a Danac je fenomenalno lobovao Hardeckog za 1:0. Samo pet minuta kasnije RB je mogao do drugog gola, Verner je uposlio Kampla, a Slovenac je zamalo bio neprecizan. Gosti su zapretili tek u 36. minutu, ali je mladi Haverc šutirao preko gola.

Lajpcig je do drugog gola došao u 68. minutu kada je posle auta usledila sjajna akcija, na kraju Sabicer je asistirao do Klostermana, a ovaj majstorski pogodio – 2:0. Bajer se posle drugog primljenog gola otvorio, imao je šansu preko Blija, ali je udarac Jamajčanina zaustavio golman domaćeg tima. Konačnih 3:0 drugim golom na meču postavio je Pulsen posle velike greške defanzivaca Bajera.