0

LIGA EVROPE: Dinamo preslišao Spartak iz Trnave i prezimio u Evropi, Seltik ukrotio ‘crvenog bika’ (VIDEO)

Objavljeno: 08.11.18 u 23:13

Posle tačno 48 godina Dinamo iz Zagreba igraće na proleće u Evropi, pošto je na ‘Maksimiru’ deklasirao dobrog poznanika Crvene zvezde 3:1.

Slaviće se večeras u Zagrebu. Posle 48 godina u društvu Fenerbahčea, Anderlehta i Spartaka iz Trnave, Dinamo se dva kola pre kraja grupne faze plasirao u nokaut fazu Lige Evrope. Za to mu je bilo potrebno da savlada Spartak iz Trnave, što je i učinio 3:1.

‘Modri’ su poveli u 22. minutu kada je Gavranović uposlio Gojaka, a ovaj petom pogodio mrežu 1:0. Drugi gol Dinamo je postigao u 36. minutu, tačnije to su uradili fudbaleri slovačkog tima. Autogol za 2:0 postigao je Kadlec. Gosti su se u igru vratili u 63. minutu kada je Čanturišvili pogodio za 2:1. Konačnih 3:1 za Dinamo postavio je Oršić u 80. minutu.

Mnogi su videli RB Lajpcig kao pobednika u duelu sa Seltikom, ali su se ‘Kelti’ podigli na vreme i pobedom 2:1 ostali u trci sa Nemcima i njima bratskim klubom iz Austrije za nokaut fazu. Seltik je pveo golom Tiernija u 11. minutu. ‘Crveni bik’ je izjednačio preko Ogastina u 79. minutu, ali je slavlje gostiju trajalo nekoliko sekundi, Eduard je postavio konačnih 2:1 za Seltik. U istoj grupi je RB Salcburg sa 5:2 demolirao Rozenborg u Trondhajmu i već obezbedio prolaz dalje.

U derbiju kola na ‘Emiratima’ Arsenal je odgirao samo 0:0 sa Sportingom iz Lisabona, iako je poslednjih sedam minuta igrao sa igračem više. Betis i Milan su remizirali 1:1, Španci su poveli golom Lo Selsa u 12. minutu, ali je vredan bod ‘rosonerima’ doneo Suso u 62. minutu. U istoj grupi je Olimpijakos demolirao Dudelanž sa 5:1.